Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie marca 2017 r.

Marzec. 
Koniec marca. A ja nie wiem, co napisać. Jaki wstęp napisać.

To na koniec marca przeczytałam "Lawendowy pokój". Książkę, która zrobiła na mnie dobre wrażenie. Polubiłam książkowego aptekarza, który przepisze dobrą książkę na to, co kryje serce. Uważam, że coś w tym jest. Jedna książka może pomóc Ci w znalezieniu odpowiedzi na dręczące Cie pytania, inny polepszy Twój stan psychiczny, a jeszcze inna może go pogorszyć. 
Poradniki mają pomóc. Ale taką rolę mogą też przejąć książki z fabułą, które za pomocą opowieści, poczynań bohaterów, mogą pokazać jak można nakierować swoje życie.

Przeczytałam już dużo książek w swoim życiu. Każda mnie jakoś ukształtowała. Ale żadna jeszcze nie uleczyła. Mam nadzieję, że odnajdę taką, która sprawi, iż poczuję się lepiej. Mam też nadzieję, że dzięki książką, które już poznałam, zmieniałam się na lepsze.

Jeśli zaś chodzi o blog to:

--> Wyświetlenia: 636
Jupi. Mamy wzrost. I to dość duży. Oby tak dalej. :)

--> Posty: 22
Więcej niż w lutym, ale to na pewno ze względu na ilość przeczytanych książek. W marcu miałam dużo czasu wolnego, to i dużo czytałam, ale też dużo pisałam. Wydaje mi się, że w kwietniu postów będzie zdecydowanie mniej.

--> Obserwatorzy: 4
+1 Cudownie, bo jest wzrost. :)


Inne...

---> Filmy: 5

Mało filmów, bo na filmy coś nie miałam ochoty.

1. "Paddington " (7/10) - przepiękny, zabawny. Dla dzieci świetny, ale i dorośli świetnie się będą przy nim bawić.

2. "The Swap " (7/10) - ojej, lubię filmy Disney. Są... takim moim guilty pleasure.

3. "W pogoni za szczęściem" (8/10) - wzruszający, piękny. O drodze do celu, do marzeń i jego kosztach, ale też i zyskach.

4. "Nerve" (7/10) - niesamowity film. Teraz już jestem pewna, iż muszę przeczytać książkę. :)

5. "Nie wszystko złoto, co się świeci" (6/10) - fajna komedia z fajnym aktorem. :D
---> Seriale: 1

1. "Mentalista" (8/10) - wróciłam do serialu, który lubię. :)

2. "Ostatni prawdziwy mężczyzna" (7/10) - uwielbiam ten serial i humor w nim.


---> Książki: 16

Nie miałam pojęcia, że tyle książek uda mi się w tym miesiącu przeczytać. Nie wiem, czy być z tego dumna, czy się smucić, że nie mam życia. :D

1. "Lawendowy pokój" (7/10) - cudowna książka, która pokazuje jaką wartością mogą być książki.

2. "Król Maciuś Pierwszy"  (6/10) - przepiękna książka.

3. "Faraon" (7/10) - świetna historia o faraonie.

4. "S.Q.U.A.T. Eksperyment" (7/10) - uczciwie: ta książka jest dobra. Przyjemna, ciekawa, trochę mroczna. Lubię fantastykę, jak i powieści postapokaliptyczne.

5. "Wszystko w porządku. Układamy sobie życie" (6/10) - Książka ciekawa, w której możemy bardziej poznać Marcina Prokopa i Szymona Hołowni.

6. "Monopol na zbawienie"  (7/10) - wow, to była dobra lektura, w której jest duża dawka wiedzy. Książka ciekawa. Wszystko w niej wydaje się tak bardzo proste. Wszystko tak bardzo pasuje i ma sens. Świetna książka.

7. "Narty Ojca Świętego" (7/10) - lubię tą książkę. Ma w sobie pewną dawkę prawdy.

8. "Dziewiąty mag. Zdrada" (7/10) - przyjemna książka. Lepsza niż tom pierwszy i tom trzeci.

9. "Droga ślepców" (5/10) - z tą książką ma problem. Ma ogromny potencjał, ale jest nudna, dialogi wymuszone. I choć to postapokaliptyczna książka to jednak fanką jej nie jestem.

10. "Łukaszenko. Dyktator w kołchozie Białoruś." (6/10) - ciekawa. Choć chciałabym więcej, więcej stron, z których jeszcze coś bym wiedziała o tym człowieku.

11. "Teren prywatny" (5/10) - zabawna, lekka, przyjemna.

12. "Wspomnienia niebieskiego mundurka" (7/10) - fajna książka. Było zabawnie, ciekawie, prawie jak przy Mikołajku.

13. "Anielska etiuda" (9/10) - ojej, ta książka zrobiła na mnie ogromnie wrażenie. Wow.

14. "Misja helikopter" (6/10) - ciekawa, o spełnianiu marzeń.

15. "Klątwa Prometeusza" (7/10) - dobry kryminał, w którym bardzo dużo się dzieje.

16. "Harry Potter i Komnata Tajemnic" (8/10) - co mogę powiedzieć, lubię Harrego Pottera i już dawno miałam do niego powrócić.


---> Praca

Co zrobiłam, by w marcu znaleźć pracę?
1. Plan działania, czyli codziennie minimum jedno CV muszę wysłać oraz minimum pół godziny muszę szukać ofert. Przeważnie robię to dłużej, a i CV wysyłam więcej.
2. Wypisałam firmy, do których mogę zanieść CV. Na wyjazd i roznoszenie CV poświęciłam dwa dni.
3. Zapisuję wszystkie wysłane i zaniesione CV (kiedy, gdzie, nazwa firmy, czy był odzew),
4. Codziennie też sprawdzam PUP, bo a może pojawi się oferta, która mi przypasuje.
5. Szukam również staży, bo zawsze to lepiej iść na staż niż siedzieć w domu.
6. Wypisałam swoje braki, które mogę poprawić dzięki samodzielnej nauce lub odpowiednim kursom. Codziennie się uczę, by poprawić swoją sytuację na rynku.---> Spełnione marzenia

Czy udało mi się spełnić jakieś marzenie w marcu? Niestety nie. Nie ma też niczego, z czego mogłabym być dumna.
Za to pomyślałam, że w podsumowaniu powinnam zawrzeć pięć marzeń na kwiecień, z których mogłabym się rozliczyć. Poza tym jeśli coś innego spełnię, co chciałam osiągnąć, to też się tym pochwalę w następnym miesiącu. :)

---> Wielka kwietniowa 5 marzeń:

W kwietniu chciałabym:
1. Znaleźć wolny termin u specjalisty.
2. Mieć wreszcie tą pracę
3. Zdobyć ciekawe książki polskich autorów i je przeczytać.
4. Mieć na koncie 52 książki przeczytane w tym roku. (brakuje mi 13)
5. Zdobyć ciekawe książki z gatunku fantastyka i je przeczytać.
+ zrobię w tym miesiącu kurs


Przeczytałam dużo książek, bardzo dużo. Nawet nie wiem kiedy to zrobiłam. Zobaczymy, ile przeczytam w kwietniu, choć jestem pewna, że o wiele mniej.

Zaś jeśli chodzi o życie. W marcu było kiepsko. Bardzo kiepsko. Starałam się myśleć pozytywnie, ale mi to nie wychodziło. Cudownie by było, gdyby udało mi się coś osiągnąć, a tak... cóż moje życie jest smutne i nudne. 

W marcu dalej szukałam pracy. Zmieniłam całkowicie CV, bo coś z poprzednim było nie tak. Usunęłam niektóre niepotrzebne informacje. Lecz nadal nic nie mogę znaleźć. Musze chyba jeszcze trochę to CV pozmieniać, coś inaczej ująć. Sprawić, by było lepsze. 

Mam nadzieję, że w kwietniu uda mi się znaleźć pracę. Potrzebuje jej, bo już mnie dopada negatywne myślenie. Chciałabym również wykreślić jakieś zadanie z listy 101 celów, coś innego poza przeczytaniem 100 książek. A najważniejsze to chciałabym znaleźć dobrego specjalistę, który mi pomoże z pewnymi problemami. Tylko, że na NFZ nie jest tak łatwo jak mi się to na początku wydawało.

Ojej, jak bardzo bym chciała, by wreszcie to co złe się skończyło, a to co dobre trwało wiernie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O książce - "Demon luster"

Autor: Martyna Raduchowska
Wydawnictwo: Uroboros
gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ilość stron: 416
rok wydania: 2018


Ona jest niezniszczalna. Wrzucisz taką do wulkanu, to ci pamiątki przyniesie.
Tradycyjnie swoją przygodę z cyklem Szamanka od umarlaków rozpoczęłam od tomu drugiego. I choć przy lekturze przypuszczałam, iż mogło być coś wcześniej, to jednak wolałam lekturę poznać do końca, a później przekonać się, czy rzeczywiście było coś wcześniej.

Od razu mogę napisać, iż z całą pewnością przeczytam tom pierwszy. Zresztą, mogę też obiecać, że jeśli kiedyś powstaną tomy następne, to również je przeczytam. I zapewne też zakupię, bo Demon luster trafia do moich ulubieńców.

Główną bohaterką powieści jest Ida - młoda dziewczyna, która dopiero od niedawna jest szamanką od umarlaków. Od jak niedawna? Nie wiem, być może poznać wcześniejsze losy bohaterki, dowiem się tego. Jednak to aż tak ważne nie jest. Bo tu są akurat ważniejsze kwestie do omówienia.

Przede wszystkim bohaterow…

Dodatki do gazet #1 oraz zapowiedzi

Prawdziwym życiowym wyzwaniem jest szukanie promocji, tańszych rzeczy, konkursów czy dodatków. Robimy to w sklepach, buszując w internecie czy wchodząc do kiosków. Szukamy okazji.

Jedne z nich można znaleźć kupując ulubione lub mniej lubiane gazetki. Ja co jakiś czas będę pisać, co można znaleźć w kioskach. Niestety, na pewno nie będzie to wszystko, chyba, że czasem ktoś mi coś podpowie. :)

W dzisiejszym poście skupię się na gazetkach z książkami, ale znajdzie się też kilka z filmami oraz jedna z kalendarzem. Zapraszam.

O książce - "Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu"

Autor: Anna Lange
Wydawnictwo: Sine Qua Non
gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ilość stron: 448
rok wydania: 2016(...) Jacob Snaith miał strasznego pecha. Przyjechać na białym koniu w celu ratowania księżniczki przed smokiem i najpierw natrafić na przebywającego u niej w gościnie złego czarnoksiężnika, a potem zostać razem ze smokiem wyrzuconym przez nią z zamku...
Clovis LaFay... Clovis LaFay... Clovis LaFay... - powtarzam niczym mantra po przeczytanej lekturze.

Chyba po raz pierwszy mogę powiedzieć, że w pełni zakochałam się w postaci fikcyjnej... i chcę go mieć za męża. Pokochałam Clovisa, ale ciężko go tak naprawdę nie pokochać.

Przenosimy się w czasie, do roku 1872. Wtedy to został otwarty nowy podwydział w policji zwany Podwydziałem Spraw Magicznych Londyńskiej Policji Metropolitarnej. W nim pracuje John Dobson, który ma siostrę Alicję Dobson. Do wydziału trafia również Clovis LaFay - człowiek niezwykle tajemniczy, ale przyciągający do siebie.

Polubiłam alternatywny …