Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie marca 2017 r.

Marzec. 
Koniec marca. A ja nie wiem, co napisać. Jaki wstęp napisać.

To na koniec marca przeczytałam "Lawendowy pokój". Książkę, która zrobiła na mnie dobre wrażenie. Polubiłam książkowego aptekarza, który przepisze dobrą książkę na to, co kryje serce. Uważam, że coś w tym jest. Jedna książka może pomóc Ci w znalezieniu odpowiedzi na dręczące Cie pytania, inny polepszy Twój stan psychiczny, a jeszcze inna może go pogorszyć. 
Poradniki mają pomóc. Ale taką rolę mogą też przejąć książki z fabułą, które za pomocą opowieści, poczynań bohaterów, mogą pokazać jak można nakierować swoje życie.

Przeczytałam już dużo książek w swoim życiu. Każda mnie jakoś ukształtowała. Ale żadna jeszcze nie uleczyła. Mam nadzieję, że odnajdę taką, która sprawi, iż poczuję się lepiej. Mam też nadzieję, że dzięki książką, które już poznałam, zmieniałam się na lepsze.

Jeśli zaś chodzi o blog to:

--> Wyświetlenia: 636
Jupi. Mamy wzrost. I to dość duży. Oby tak dalej. :)

--> Posty: 22
Więcej niż w lutym, ale to na pewno ze względu na ilość przeczytanych książek. W marcu miałam dużo czasu wolnego, to i dużo czytałam, ale też dużo pisałam. Wydaje mi się, że w kwietniu postów będzie zdecydowanie mniej.

--> Obserwatorzy: 4
+1 Cudownie, bo jest wzrost. :)


Inne...

---> Filmy: 5

Mało filmów, bo na filmy coś nie miałam ochoty.

1. "Paddington " (7/10) - przepiękny, zabawny. Dla dzieci świetny, ale i dorośli świetnie się będą przy nim bawić.

2. "The Swap " (7/10) - ojej, lubię filmy Disney. Są... takim moim guilty pleasure.

3. "W pogoni za szczęściem" (8/10) - wzruszający, piękny. O drodze do celu, do marzeń i jego kosztach, ale też i zyskach.

4. "Nerve" (7/10) - niesamowity film. Teraz już jestem pewna, iż muszę przeczytać książkę. :)

5. "Nie wszystko złoto, co się świeci" (6/10) - fajna komedia z fajnym aktorem. :D
---> Seriale: 1

1. "Mentalista" (8/10) - wróciłam do serialu, który lubię. :)

2. "Ostatni prawdziwy mężczyzna" (7/10) - uwielbiam ten serial i humor w nim.


---> Książki: 16

Nie miałam pojęcia, że tyle książek uda mi się w tym miesiącu przeczytać. Nie wiem, czy być z tego dumna, czy się smucić, że nie mam życia. :D

1. "Lawendowy pokój" (7/10) - cudowna książka, która pokazuje jaką wartością mogą być książki.

2. "Król Maciuś Pierwszy"  (6/10) - przepiękna książka.

3. "Faraon" (7/10) - świetna historia o faraonie.

4. "S.Q.U.A.T. Eksperyment" (7/10) - uczciwie: ta książka jest dobra. Przyjemna, ciekawa, trochę mroczna. Lubię fantastykę, jak i powieści postapokaliptyczne.

5. "Wszystko w porządku. Układamy sobie życie" (6/10) - Książka ciekawa, w której możemy bardziej poznać Marcina Prokopa i Szymona Hołowni.

6. "Monopol na zbawienie"  (7/10) - wow, to była dobra lektura, w której jest duża dawka wiedzy. Książka ciekawa. Wszystko w niej wydaje się tak bardzo proste. Wszystko tak bardzo pasuje i ma sens. Świetna książka.

7. "Narty Ojca Świętego" (7/10) - lubię tą książkę. Ma w sobie pewną dawkę prawdy.

8. "Dziewiąty mag. Zdrada" (7/10) - przyjemna książka. Lepsza niż tom pierwszy i tom trzeci.

9. "Droga ślepców" (5/10) - z tą książką ma problem. Ma ogromny potencjał, ale jest nudna, dialogi wymuszone. I choć to postapokaliptyczna książka to jednak fanką jej nie jestem.

10. "Łukaszenko. Dyktator w kołchozie Białoruś." (6/10) - ciekawa. Choć chciałabym więcej, więcej stron, z których jeszcze coś bym wiedziała o tym człowieku.

11. "Teren prywatny" (5/10) - zabawna, lekka, przyjemna.

12. "Wspomnienia niebieskiego mundurka" (7/10) - fajna książka. Było zabawnie, ciekawie, prawie jak przy Mikołajku.

13. "Anielska etiuda" (9/10) - ojej, ta książka zrobiła na mnie ogromnie wrażenie. Wow.

14. "Misja helikopter" (6/10) - ciekawa, o spełnianiu marzeń.

15. "Klątwa Prometeusza" (7/10) - dobry kryminał, w którym bardzo dużo się dzieje.

16. "Harry Potter i Komnata Tajemnic" (8/10) - co mogę powiedzieć, lubię Harrego Pottera i już dawno miałam do niego powrócić.


---> Praca

Co zrobiłam, by w marcu znaleźć pracę?
1. Plan działania, czyli codziennie minimum jedno CV muszę wysłać oraz minimum pół godziny muszę szukać ofert. Przeważnie robię to dłużej, a i CV wysyłam więcej.
2. Wypisałam firmy, do których mogę zanieść CV. Na wyjazd i roznoszenie CV poświęciłam dwa dni.
3. Zapisuję wszystkie wysłane i zaniesione CV (kiedy, gdzie, nazwa firmy, czy był odzew),
4. Codziennie też sprawdzam PUP, bo a może pojawi się oferta, która mi przypasuje.
5. Szukam również staży, bo zawsze to lepiej iść na staż niż siedzieć w domu.
6. Wypisałam swoje braki, które mogę poprawić dzięki samodzielnej nauce lub odpowiednim kursom. Codziennie się uczę, by poprawić swoją sytuację na rynku.---> Spełnione marzenia

Czy udało mi się spełnić jakieś marzenie w marcu? Niestety nie. Nie ma też niczego, z czego mogłabym być dumna.
Za to pomyślałam, że w podsumowaniu powinnam zawrzeć pięć marzeń na kwiecień, z których mogłabym się rozliczyć. Poza tym jeśli coś innego spełnię, co chciałam osiągnąć, to też się tym pochwalę w następnym miesiącu. :)

---> Wielka kwietniowa 5 marzeń:

W kwietniu chciałabym:
1. Znaleźć wolny termin u specjalisty.
2. Mieć wreszcie tą pracę
3. Zdobyć ciekawe książki polskich autorów i je przeczytać.
4. Mieć na koncie 52 książki przeczytane w tym roku. (brakuje mi 13)
5. Zdobyć ciekawe książki z gatunku fantastyka i je przeczytać.
+ zrobię w tym miesiącu kurs


Przeczytałam dużo książek, bardzo dużo. Nawet nie wiem kiedy to zrobiłam. Zobaczymy, ile przeczytam w kwietniu, choć jestem pewna, że o wiele mniej.

Zaś jeśli chodzi o życie. W marcu było kiepsko. Bardzo kiepsko. Starałam się myśleć pozytywnie, ale mi to nie wychodziło. Cudownie by było, gdyby udało mi się coś osiągnąć, a tak... cóż moje życie jest smutne i nudne. 

W marcu dalej szukałam pracy. Zmieniłam całkowicie CV, bo coś z poprzednim było nie tak. Usunęłam niektóre niepotrzebne informacje. Lecz nadal nic nie mogę znaleźć. Musze chyba jeszcze trochę to CV pozmieniać, coś inaczej ująć. Sprawić, by było lepsze. 

Mam nadzieję, że w kwietniu uda mi się znaleźć pracę. Potrzebuje jej, bo już mnie dopada negatywne myślenie. Chciałabym również wykreślić jakieś zadanie z listy 101 celów, coś innego poza przeczytaniem 100 książek. A najważniejsze to chciałabym znaleźć dobrego specjalistę, który mi pomoże z pewnymi problemami. Tylko, że na NFZ nie jest tak łatwo jak mi się to na początku wydawało.

Ojej, jak bardzo bym chciała, by wreszcie to co złe się skończyło, a to co dobre trwało wiernie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O książce - "Gwiazda babilonu"

Star of Babylon

Autor: Barbara Wood
Wydawnictwo: Książnica
gatunek: literatura współczesna
Ilość stron: 325
rok wydania: 2007- Fiat lux - odczytała Candice. - Niech się stanie światło.
I ostatnia książka Barbary Wood, którą posiadam w swoich zbiorach. Raczej już będziemy się omijać, chyba, że przypadkiem (bo koleżanka będzie miała i pożyczy) sięgnę po jakąś inną. Kupować książek Barbary Wood nie zamierzam.

"Gwiazda Babilonu" to historia dwójki bohaterów, którzy muszą rozwiązać archeologiczną zagadkę. Powieść zaczyna się od wypadku pewnego profesora, który odkrył pewną tajemnicę. Przed swoją śmiercią poprosił, by Candice i Glenn dokończyli to, co on rozpoczął. Przez co dość często znajdują się w kłopotach.

Książka jest połączeniem kilku gatunków. Znajdziemy w niej wątek kryminalny, romantyczny, a nawet elementy książek historycznych. Są sekrety, tajemnicza organizacja i duża dawka archeologii.

Główni bohaterowie to Candice, która jest archeologiem mającym trudności w znalezie…

O książce - "O czym nigdy nie powiedziała ci matka"

Things Your Mother Never Told You

Autor: Olivia Lichtenstein
Wydawnictwo: Świat Książki
gatunek: literatura współczesna
Ilość stron: 365
rok wydania: 2011

Nie można wyrzucać rzeczy tylko dlatego, że są zepsute; zawsze można je naprawić.
Główną bohaterką jest Ros - kobieta, która ma dość trudne relacje z matką. Akcja rozpoczyna się wtedy, gdy matka Ros umiera.

Lektura jest ciekawa. Łatwo jest się wciągnąć w fabułę. Często również pojawia się uśmiech na twarzy, ponieważ, choć tematyka jest trudna, to jednak nie brakuje wątków humorystycznych.

Najważniejszym wątkiem jest przeszłość Lilian - matki Ros. Na nim skupia się Ros, on pozwala odkryć wiele sekretów, które matka przed nią skrywała. On również pozwala wyzwolić Ros z trudnej przeszłości i teraźniejszości. Dzięki niemu Ros mogła rozpocząć nowe życie. 

Przeszłość Lilian wywoła szok na twarzy nie tylko Ros, ale i każdego czytelnika. To jest jeden z głównych powodów, dla których warto poznać książkę.

Powiem szczerze, że byłam sceptycznie…

O książce - "Roland"

The Gunslinger

Autor: Stephen King
Wydawnictwo: Albatros
gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ilość stron: 320
rok wydania: 2015

- Idź więc, są światy inne niż ten.
Sięgnęłam po tę książkę ze względu na człowieka w czerni. Człowieka, którego spotkałam po raz pierwszy w książce "Pod kopułą". Lecz było mi go mało. Wiedziałam, że jest to postać tajemnicza, która posiada pewnego rodzaju moce. Za to nie wiedziałam, skąd pochodzi. Wciąż nie wiem, choć pewna jestem jednego... nie jest nikim dobrym.

Człowiek w czerni mnie fascynuje. Lecz to nie on jest głównym bohaterem tomu pierwszego "Mrocznej wieży".

Głównym bohaterem jest Roland. Rewolwerowiec przemierza świat spotykając różne postacie po drodze, by dogonić człowieka w czerni. Tylko on może pomóc Rolandowie dostać się do Mrocznej wieży. Miejsca, które posiada ogromną moc.

Roland jest ciekawym bohaterem, który obrał sobie pewien cel i z tego, co zauważyłam w tym tomie, jest w stanie zrobić wszystko, by cel ten o…