Przejdź do głównej zawartości

Rok z pozytywnikiem #9

Dziś udało się według planu. Jest piątek i jest rok z pozytywnikiem. Jak chcę, to mi się uda. Wystarczy, że w to uwierzę.

Zresztą możliwe, że uda mi się znaleźć to, co szukam. Jestem już blisko celu.

W tym tygodniu skupiam się na polskich autorach. Niektórych już nieżyjących, o których nigdy nie słyszałam. Niektórych piszących obyczaje. Niektórych piszących kryminały. Może uda mi się odkryć jakieś ciekawe książki. Zresztą już odkryłam "Anielska etiudę", która jest ciekawa, a równocześnie porusza temat tabu. I skłania do rozmowy na ten temat.

Mam też kilka pomysłów na nowe posty. Ale nie mam pojęcia, kiedy się one pojawią. Lecz teraz czas na regularną serię, która potrwa do końca roku. Zapraszam więc do mojego tygodnia z pozytywnikiem. :)


06.03.2017 r.
Nie mogłam zrealizować jakiejś wartości w swoim życiu. Bowiem to nie jest coś, co można zakończyć. Raczej coś, czym kieruję się w życiu.

W moim życiu staram się być dobra i żyć w zgodzie ze sobą samą. O ile z byciem dobrym raczej problemów nie mam. Choć mogłabym być jeszcze lepsza w tym i wciąż staram się rozwijać swoją dobroć. To już z życiem zgodzie ze sobą mam problem. Bowiem zawsze chce też innych zadowolić. I mam tu przeważnie konflikt interesów, gdyż nie zawsze da się zadowolić siebie i innych.

Staram się również rozwijać. Uważam, iż człowiek w każdym wieku może się rozwijać, uczyć, dowiadywać czegoś nowego. Chcę, pragnę się uczyć. Czy to w pracy nowych obowiązków, czy w życiu. Chcę mieć wiedzę książkową i życiową. Staram się słuchać innych Szukam kursów, które nie tylko wzbogaciłyby moje CV, ale też wzbogaciłyby moją wiedzę. Czytam książki, z których poza rozrywką, czerpię też lekcje, które będę mogła wykorzystać w życiu.

07.03.2017 r.
Uwielbiam podświadomość. Może więc coś w tym jest, iż ona pozwala nam dostrzegać w życiu tylko te rzeczy, które zgadzają się z naszymi wewnętrznymi przekonaniami?

To chyba z podświadomością wiąże się afirmacja? Pamiętam, że coś kiedyś na ten temat czytałam. Chyba znowu muszę się zainteresować tym tematem. :)

08.03.2017 r.
Najważniejszy życiowy cel na ten rok: ZNALEŹĆ PRACĘ.

Myśli, które przychodzą mi do głowy, gdy o nim myślę: "nigdy jej nie znajdę" (jakiś tydzień temu), "może jednak mi się uda?", "boję się, nie mam pojęcia, co robić", "zgodzić się?", "ona może zagwarantować mi rozwój", "mogę się tam dużo nauczyć", "a kodeks pracy?" "zgodzę się!" "a może w poniedziałek się uda mieć coś lepszego?"

Moje myśli na temat obecnego celu są przeważnie pełne strachu. Boję się, że jej nie znajdę. Boję się,  że sobie nie poradzę. Boję się, że stanę w miejscu i nie będę się potrafiła uwolnić z pracy, która mnie będzie niszczyć. Ale czy tak musi być? Powinnam jakoś zlikwidować moje czarne myśli pełne obaw. Zamienić je na coś dobrego, co przyniesie mi sukces.

09.03.2017 r.
Muszę sobie powtarzać jakąś myśl. Dobrą myśl. Muszą w nią uwierzyć. Muszę uwierzyć w siebie, w swoje możliwości. Muszę uwierzyć, że jestem szczęśliwa. Bowiem jestem szczęśliwa. Muszę to więc zakodować jakoś. ;)

10.03.2017 r.
Moja wiara w coś może sprawić, iż to coś stanie się rzeczywistością. Więc:
- wierzę, że znajdę pracę (każdy ją znajduję),
- wierzę, że znajdę swoje hobby,
- wierzę, że przeczytam 100 książek w tym roku :D
- wierzę też, że wciąż będę się rozwijać, nie stanę w miejscu. Nie zagubię się po drodze, będę kierować się wedle ustalonych celów i osiągnę wszystko, o czym marzę.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Antyperspirant Adidas Adipower

Dostałam się do kampanii trnd,w której otrzymałam dwa antyperspiranty: damski i męski Adidas Adipower zapakowane w ślicznym tekturowym pudełeczku. Dodatkowo w pudełku znalazły się dwie ulotki, w którym mogłam przeczytać o produktach i zadaniach w projekcie.

Nie byłam pewna, czy się dostanę do kampanii, ale się udało. Męski antyperspirant oddałam bratu. Bardzo się z niego ucieszył, bo lubi dezodoranty marki Adidas.

Swój dezodorant zaczęłam testować od razu. Pomyślałam, że skoro mam testować, to lepiej zacząć od razu. Choć nie byłabym sobą, gdybym nie powąchała obu dezodorantów.

Damski ma delikatny zapach. Przyjemny dla mojego nosa. Męski też nie jest zbyt mocny i jak dla
mnie, jest idealny dla chłopaka. Ja po prostu lubię delikatne zapachy męski i damskie.

Antyperspirant używałam w różnych sytuacjach. Podczas leniwego dnia, ale też aktywnego. Przy
czytaniu książek, spacerowaniu, uprawianiu sportu, ale też zdarzyło mi się go użyć, gdy miałam bardzo stresujący dzień. Zawsze spełniał m…

O książce - "Gwiazda babilonu"

Star of Babylon

Autor: Barbara Wood
Wydawnictwo: Książnica
gatunek: literatura współczesna
Ilość stron: 325
rok wydania: 2007- Fiat lux - odczytała Candice. - Niech się stanie światło.
I ostatnia książka Barbary Wood, którą posiadam w swoich zbiorach. Raczej już będziemy się omijać, chyba, że przypadkiem (bo koleżanka będzie miała i pożyczy) sięgnę po jakąś inną. Kupować książek Barbary Wood nie zamierzam.

"Gwiazda Babilonu" to historia dwójki bohaterów, którzy muszą rozwiązać archeologiczną zagadkę. Powieść zaczyna się od wypadku pewnego profesora, który odkrył pewną tajemnicę. Przed swoją śmiercią poprosił, by Candice i Glenn dokończyli to, co on rozpoczął. Przez co dość często znajdują się w kłopotach.

Książka jest połączeniem kilku gatunków. Znajdziemy w niej wątek kryminalny, romantyczny, a nawet elementy książek historycznych. Są sekrety, tajemnicza organizacja i duża dawka archeologii.

Główni bohaterowie to Candice, która jest archeologiem mającym trudności w znalezie…

O książce - "O czym nigdy nie powiedziała ci matka"

Things Your Mother Never Told You

Autor: Olivia Lichtenstein
Wydawnictwo: Świat Książki
gatunek: literatura współczesna
Ilość stron: 365
rok wydania: 2011

Nie można wyrzucać rzeczy tylko dlatego, że są zepsute; zawsze można je naprawić.
Główną bohaterką jest Ros - kobieta, która ma dość trudne relacje z matką. Akcja rozpoczyna się wtedy, gdy matka Ros umiera.

Lektura jest ciekawa. Łatwo jest się wciągnąć w fabułę. Często również pojawia się uśmiech na twarzy, ponieważ, choć tematyka jest trudna, to jednak nie brakuje wątków humorystycznych.

Najważniejszym wątkiem jest przeszłość Lilian - matki Ros. Na nim skupia się Ros, on pozwala odkryć wiele sekretów, które matka przed nią skrywała. On również pozwala wyzwolić Ros z trudnej przeszłości i teraźniejszości. Dzięki niemu Ros mogła rozpocząć nowe życie. 

Przeszłość Lilian wywoła szok na twarzy nie tylko Ros, ale i każdego czytelnika. To jest jeden z głównych powodów, dla których warto poznać książkę.

Powiem szczerze, że byłam sceptycznie…