Przejdź do głównej zawartości

Rok z pozytywnikiem #8

Jak zwykle spóźniona. Wchodzi mi to w nawyk, którego ciężko jest się oduczyć.

Ten tydzień był... trochę smutny, trochę miły. Ostatni dzień w pracy. I pomysł na to, gdzie szukać innej. Wcześniej już wysłałam kilka CV, jednak teraz mam opracowany plan działania, który powinien być sukcesem.

Wiem, że jeszcze nie było podsumowania lutego. Zrobię go w tym tygodniu. Mam nadzieję, że do środy się wyrobię, choć nic nie obiecuję.

Teraz zaś zapraszam do minionego tygodnia z pozytywnikiem. :)28.02.2017 r.
Czas przeprogramować myślenie. Zamiast smutnych, złych myśli, czas na pozytywne myśli.

Owszem, na początku będę musiała się poprawiać praktycznie co chwilę. Ale przecież dam radę. :)

MARZEC

01.03.2017 r.
"Z radością czekam na piękny dzień. Jestem otwarty na nowe pomysły i z łatwością wykonam swoje zadania." - od razu czuję się lepiej. ;)

02.03.2017 r.
Gdyby każde złe myśli zamieniały się dobre, to każde zadanie byłoby czymś cudownym, do czego zabierałabym się z ochotą. Wydaje mi się, ze wtedy byłoby mi łatwiej, o wiele łatwiej: spełniać marzenia, realizować cele, żyć.

03.02.2017 r.
W ciągu najbliższych pięciu lat chciałabym:
- mieć stałą pracę,
- zakończyć leczenie, które ciągnie się strasznie długo,
- mieć ciekawego bloga,
- znajdować czas na hobby i realizację zadań, które sobie ustaliłam.

04.03.2017 r.
Wydaje się to proste, by sprawom, które się ciągną od dawna i stoją w miejscu, nic z nich nie wynika, dać sobie spokój. Jednak czasem, w przypadku niektórych spraw, muszę swoje odczekać. By móc później je skończyć i iść naprzód.

05.03.2017 r.
Wartości, które cenię to:
- miłość,
- dobro,
- chęć pomocy,
- przyjaźń,
- zaufanie.

Dzięki tym wartościom człowiek może poczuć się kimś lepszym, kimś dobrym. Może czuć się potrzebny. Lepiej czuć się potrzebnym niż czuć się tak jakby się żyć nie opłacało.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O książce - "Gwiazda babilonu"

Star of Babylon

Autor: Barbara Wood
Wydawnictwo: Książnica
gatunek: literatura współczesna
Ilość stron: 325
rok wydania: 2007- Fiat lux - odczytała Candice. - Niech się stanie światło.
I ostatnia książka Barbary Wood, którą posiadam w swoich zbiorach. Raczej już będziemy się omijać, chyba, że przypadkiem (bo koleżanka będzie miała i pożyczy) sięgnę po jakąś inną. Kupować książek Barbary Wood nie zamierzam.

"Gwiazda Babilonu" to historia dwójki bohaterów, którzy muszą rozwiązać archeologiczną zagadkę. Powieść zaczyna się od wypadku pewnego profesora, który odkrył pewną tajemnicę. Przed swoją śmiercią poprosił, by Candice i Glenn dokończyli to, co on rozpoczął. Przez co dość często znajdują się w kłopotach.

Książka jest połączeniem kilku gatunków. Znajdziemy w niej wątek kryminalny, romantyczny, a nawet elementy książek historycznych. Są sekrety, tajemnicza organizacja i duża dawka archeologii.

Główni bohaterowie to Candice, która jest archeologiem mającym trudności w znalezie…

O książce - "O czym nigdy nie powiedziała ci matka"

Things Your Mother Never Told You

Autor: Olivia Lichtenstein
Wydawnictwo: Świat Książki
gatunek: literatura współczesna
Ilość stron: 365
rok wydania: 2011

Nie można wyrzucać rzeczy tylko dlatego, że są zepsute; zawsze można je naprawić.
Główną bohaterką jest Ros - kobieta, która ma dość trudne relacje z matką. Akcja rozpoczyna się wtedy, gdy matka Ros umiera.

Lektura jest ciekawa. Łatwo jest się wciągnąć w fabułę. Często również pojawia się uśmiech na twarzy, ponieważ, choć tematyka jest trudna, to jednak nie brakuje wątków humorystycznych.

Najważniejszym wątkiem jest przeszłość Lilian - matki Ros. Na nim skupia się Ros, on pozwala odkryć wiele sekretów, które matka przed nią skrywała. On również pozwala wyzwolić Ros z trudnej przeszłości i teraźniejszości. Dzięki niemu Ros mogła rozpocząć nowe życie. 

Przeszłość Lilian wywoła szok na twarzy nie tylko Ros, ale i każdego czytelnika. To jest jeden z głównych powodów, dla których warto poznać książkę.

Powiem szczerze, że byłam sceptycznie…

O książce - "Roland"

The Gunslinger

Autor: Stephen King
Wydawnictwo: Albatros
gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ilość stron: 320
rok wydania: 2015

- Idź więc, są światy inne niż ten.
Sięgnęłam po tę książkę ze względu na człowieka w czerni. Człowieka, którego spotkałam po raz pierwszy w książce "Pod kopułą". Lecz było mi go mało. Wiedziałam, że jest to postać tajemnicza, która posiada pewnego rodzaju moce. Za to nie wiedziałam, skąd pochodzi. Wciąż nie wiem, choć pewna jestem jednego... nie jest nikim dobrym.

Człowiek w czerni mnie fascynuje. Lecz to nie on jest głównym bohaterem tomu pierwszego "Mrocznej wieży".

Głównym bohaterem jest Roland. Rewolwerowiec przemierza świat spotykając różne postacie po drodze, by dogonić człowieka w czerni. Tylko on może pomóc Rolandowie dostać się do Mrocznej wieży. Miejsca, które posiada ogromną moc.

Roland jest ciekawym bohaterem, który obrał sobie pewien cel i z tego, co zauważyłam w tym tomie, jest w stanie zrobić wszystko, by cel ten o…