Przejdź do głównej zawartości

Rok z pozytywnikiem #2

Po pierwszym tygodniu zmian, poczułam się trochę zniechęcona. Lecz nie poddałam się i nadal wykonywałam codziennie zadania. Pewnie jeszcze wiele się w moim życiu nie zmieniło. Przynajmniej nie tyle, by czymś mogłam się pochwalić na blogu...
07. 01.2017 r.
Co cenię w życiu?
Miłość? W pewnym sensie?
Rodzinę? Na pewno. Bez niej niewiele mogłabym osiągnąć.
Przyjaźń? Zbyt wiele razy się na jej zawiodłam.
Zdrowie? Jest ważne, ale czy najważniejsze.

Więc ceniłabym tylko rodzinę? No nie do końca... bowiem ważne są dla mnie: bezinteresowność, chęć pomocy, dobro. I staram się żyć tak, by o te wartości codziennie dbać, nigdy o nich nie zapomnieć i zawsze się do nich stosować.

08.01.2017 r.
Czyli trzeba działać. Nie marzyć, nie śnić. Lecz zacząć wreszcie zrobić plan, który będzie realny i codziennie coś zrobić zgodzie z nim.

CEL: Rozwijać się.
PLAN: Codziennie poświęć min. 15 minut na język obcy.
            Znajdź jakiś kurs, który Cię zainteresuje.

To na początek.
           

09.01.2017 r.
Moja praca... na razie mój staż. Cóż...

Czy się w nim rozwijam? Trochę tak.
Czy to jest to, co chcę robić w życiu? Sama nie wiem. Nie do końca. Może coś w tym kierunku, ale nie do końca to.

10.01.2017 r.
Pewność siebie!

Odwaga!

I teraz co tu zrobić, by te dwie cechy rozwinąć? Może jakaś podpowiedź?

11.01.2017 r.
Problemy, problemy, a u mnie całkowite zwątpienie.

12.01.2017 r.
"Zamknij oczy i otwórz je po 2 minutach".

Mój biologiczny zegar chyba śpieszy, bo oczy otworzyłam już po minucie. ;)

13.01.2017 r.
Nie wystarczy pomyśleć, że jest się zdrowym, by stać się zdrowym. 
Nie wystarczy pomyśleć, że jest się szczęśliwym, by stać się szczęśliwym.

Jednak jeśli będę pozytywnie nastawiona do życia. Jeśli codziennie będę sobie powtarzać, że jestem szczęśliwa, to może w to uwierzę?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Umil sobie wakacyjny czas na 5 sposobów.

Pomyślałam sobie, że może stworzę post, w którym przedstawię kilka moich sposobów na umilenie sobie czasu wakacyjnego. Nie będzie w tym wpisie niż odkrywczego. Większość sposób na pewno znacie. Aczkolwiek myślę, że będzie to miła odskocznia od moich opinii na temat książek. :)

1. Przy pikniku!
Przeważnie pikniki robię na kocu, jednak odkąd odkrywam pieniek wokół kamieni, to tak sobie przesiaduję z znajomymi. Pieniek służy za stolik, na stoliku zaś dajemy wszystko, co ze sobą przynieśliśmy: jakieś napoje, kanapki (np. z pasztetem Profi, który był ostatnio na promocji :D), czy inne smakołyki (czyt. słodycze).

Moje miejsce jest ciche i spokojne, więc czasem nawet sama się tam wybieram, by się wyciszyć, pomyśleć, zapomnieć o czasie i obowiązkach.

Taka chwila wytchnienia jest potrzebna każdemu z nas, więc ją polecam na sam początek. :)


2. Z książką. :)
Nie mogło zabraknąć książki.

Czy to w domu, czy na dworze, czy w podróży, na wycieczce - zawsze warto mieć ze sobą książkę, by móc przeczytać…

O książce - "Ogarnij swój dzień"

Autor: Karina Sęp
Wydawnictwo: Oficynka
gatunek: poradniki
Ilość stron: 198
rok wydania: 2016Marzenia, ich spełnianie i życie w sposób, jaki sobie wymyśliłam kiedyś i wciąż wymyślam, modyfikuję i realizuję, dodaje mi skrzydeł i powoduje, że ciągle mi się chce.
Następny poradnik, który wpadł w moje ręce. I o którym mogę napisać kilka słów.

Lubię poradniki. Te dobre, te gorsze i te złe. Z prawie każdego można coś znaleźć dla siebie, a jeśli jakiś poradnik jest zły, to można dodać na jego temat opinię w cyklu "tego nie kupujcie! To jest złe".

"Ogarnij swój dzień" jest poradnikiem, który ma za zadanie pomóc w zaplanowaniu dni. W książce znajdziemy pewną rzecz, tekturkę, która może służyć za zakładkę. Tekturka ta zwana jest mapą planów - mapą działań. Na jednej jest stronie jest 9 kwadracików, w których są poszczególne grupy np. na środku jest "Moi bliscy, mój dom, mój dzień, moje życie" albo u góry po lewej stronie: "porządek, przestrzeń, przeźroczystoś…

O książce - "Zew krwi"

The Call of the Wild

Autor: Jack London
Wydawnictwo: Zielona Sowa
gatunek: Literatura dziecięca
Ilość stron: 91
rok wydania: 2004

Musi zwyciężyć lub być zwyciężonym, a litość jest tylko dowodem słabości. Litość nie istniała w czasach pierwotnych. Uważano ją za strach, a strach prowadził do śmierci. Zabić lub być zabitym, pożreć lub być pożartym- to było prawo.
Myślałam, że będzie to opowieść lekka, podobna do "Był sobie pies" czy "Mój przyjaciel Hachiko". Lecz się pomyliłam. "Zew krwi" choć niewielka, jest ciężka i to nawet nie pod względem czytania (lekko się ją czyta), lecz bardziej pod względem myślenia, bo ta książka wymaga przemyślenia.

Głównym bohaterem jest pies o imieniu Buck. Do pewnego momentu wiezie on szczęśliwe życie w Dolinie Santa Clara. Zaś po traumatycznym porwaniu jego los jest o wiele cięższy.

Jack London zrobił świetne wprowadzenie do faktycznej historii. Opowieść o życiu Bucka przed Alaską jest naprawdę ciekawa i przyjemna. Tą część cz…