Przejdź do głównej zawartości

Rok z pozytywnikiem #2

Po pierwszym tygodniu zmian, poczułam się trochę zniechęcona. Lecz nie poddałam się i nadal wykonywałam codziennie zadania. Pewnie jeszcze wiele się w moim życiu nie zmieniło. Przynajmniej nie tyle, by czymś mogłam się pochwalić na blogu...
07. 01.2017 r.
Co cenię w życiu?
Miłość? W pewnym sensie?
Rodzinę? Na pewno. Bez niej niewiele mogłabym osiągnąć.
Przyjaźń? Zbyt wiele razy się na jej zawiodłam.
Zdrowie? Jest ważne, ale czy najważniejsze.

Więc ceniłabym tylko rodzinę? No nie do końca... bowiem ważne są dla mnie: bezinteresowność, chęć pomocy, dobro. I staram się żyć tak, by o te wartości codziennie dbać, nigdy o nich nie zapomnieć i zawsze się do nich stosować.

08.01.2017 r.
Czyli trzeba działać. Nie marzyć, nie śnić. Lecz zacząć wreszcie zrobić plan, który będzie realny i codziennie coś zrobić zgodzie z nim.

CEL: Rozwijać się.
PLAN: Codziennie poświęć min. 15 minut na język obcy.
            Znajdź jakiś kurs, który Cię zainteresuje.

To na początek.
           

09.01.2017 r.
Moja praca... na razie mój staż. Cóż...

Czy się w nim rozwijam? Trochę tak.
Czy to jest to, co chcę robić w życiu? Sama nie wiem. Nie do końca. Może coś w tym kierunku, ale nie do końca to.

10.01.2017 r.
Pewność siebie!

Odwaga!

I teraz co tu zrobić, by te dwie cechy rozwinąć? Może jakaś podpowiedź?

11.01.2017 r.
Problemy, problemy, a u mnie całkowite zwątpienie.

12.01.2017 r.
"Zamknij oczy i otwórz je po 2 minutach".

Mój biologiczny zegar chyba śpieszy, bo oczy otworzyłam już po minucie. ;)

13.01.2017 r.
Nie wystarczy pomyśleć, że jest się zdrowym, by stać się zdrowym. 
Nie wystarczy pomyśleć, że jest się szczęśliwym, by stać się szczęśliwym.

Jednak jeśli będę pozytywnie nastawiona do życia. Jeśli codziennie będę sobie powtarzać, że jestem szczęśliwa, to może w to uwierzę?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dodatki do gazet #1 oraz zapowiedzi

Prawdziwym życiowym wyzwaniem jest szukanie promocji, tańszych rzeczy, konkursów czy dodatków. Robimy to w sklepach, buszując w internecie czy wchodząc do kiosków. Szukamy okazji.

Jedne z nich można znaleźć kupując ulubione lub mniej lubiane gazetki. Ja co jakiś czas będę pisać, co można znaleźć w kioskach. Niestety, na pewno nie będzie to wszystko, chyba, że czasem ktoś mi coś podpowie. :)

W dzisiejszym poście skupię się na gazetkach z książkami, ale znajdzie się też kilka z filmami oraz jedna z kalendarzem. Zapraszam.

O książce - "S.Q.U.A.T. Eksperyment"

Autor: Konrad Kuśmirak
Wydawnictwo:  Czwarta Strona
gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ilość stron: 384
rok wydania: 2016


(...) żeński umysł posiada jedną cechę, której nie ma męski - niezwykle rozwiniętą intuicję i empatię, zdolność wyczuwania emocji i wczuwania się w nie.
Na pewno ma dwa duże plusy: wciąga i szybko się ją czyta. Można ją przeczytać w ciągu jednego dnia i czytać zapominając o jedzeniu, piciu i innych ważniejszych sprawach.

Nie znam pierwszego tomu cyklu S.Q.U.A.T., przez co na początku miałam problem z zrozumieniem wydarzeń, czy też wypadków. Jednak później było trochę wyjaśnień odnośnie Rozbłysku, wojny, co pozwoliło mi zrozumieć ten świat.

Wydaje mi się, że gdzieś już spotkałam się z pomysłem, że postapokaliptyczna planeta nie jest przyjaznym miejscem dla ludzi, którzy chcieliby normalnie sobie żyć. Nie wiem, chyba w jakimś filmie był taki pomysł. W takim świecie rządziła anarchia i nikt nie mógł czuć się bezpiecznie. Tak właśnie jest w tej książce. Lecz…

Dodatki do gazet #2

Pierwotnie posty z cyklu "dodatki do gazet" miały być pisane raz na tydzień. Jednak w tym tygodniu muszą pojawić się dwa takie posty, bowiem na pierwszy raz nie dałam rady wszystkiego dopisać. Dlatego dzisiaj jeszcze kilka gazet z dodatkami, podzielonymi jak wczoraj tematycznie.