Przejdź do głównej zawartości

Rok z pozytywnikiem #2

Po pierwszym tygodniu zmian, poczułam się trochę zniechęcona. Lecz nie poddałam się i nadal wykonywałam codziennie zadania. Pewnie jeszcze wiele się w moim życiu nie zmieniło. Przynajmniej nie tyle, by czymś mogłam się pochwalić na blogu...
07. 01.2017 r.
Co cenię w życiu?
Miłość? W pewnym sensie?
Rodzinę? Na pewno. Bez niej niewiele mogłabym osiągnąć.
Przyjaźń? Zbyt wiele razy się na jej zawiodłam.
Zdrowie? Jest ważne, ale czy najważniejsze.

Więc ceniłabym tylko rodzinę? No nie do końca... bowiem ważne są dla mnie: bezinteresowność, chęć pomocy, dobro. I staram się żyć tak, by o te wartości codziennie dbać, nigdy o nich nie zapomnieć i zawsze się do nich stosować.

08.01.2017 r.
Czyli trzeba działać. Nie marzyć, nie śnić. Lecz zacząć wreszcie zrobić plan, który będzie realny i codziennie coś zrobić zgodzie z nim.

CEL: Rozwijać się.
PLAN: Codziennie poświęć min. 15 minut na język obcy.
            Znajdź jakiś kurs, który Cię zainteresuje.

To na początek.
           

09.01.2017 r.
Moja praca... na razie mój staż. Cóż...

Czy się w nim rozwijam? Trochę tak.
Czy to jest to, co chcę robić w życiu? Sama nie wiem. Nie do końca. Może coś w tym kierunku, ale nie do końca to.

10.01.2017 r.
Pewność siebie!

Odwaga!

I teraz co tu zrobić, by te dwie cechy rozwinąć? Może jakaś podpowiedź?

11.01.2017 r.
Problemy, problemy, a u mnie całkowite zwątpienie.

12.01.2017 r.
"Zamknij oczy i otwórz je po 2 minutach".

Mój biologiczny zegar chyba śpieszy, bo oczy otworzyłam już po minucie. ;)

13.01.2017 r.
Nie wystarczy pomyśleć, że jest się zdrowym, by stać się zdrowym. 
Nie wystarczy pomyśleć, że jest się szczęśliwym, by stać się szczęśliwym.

Jednak jeśli będę pozytywnie nastawiona do życia. Jeśli codziennie będę sobie powtarzać, że jestem szczęśliwa, to może w to uwierzę?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O książce - "Demon luster"

Autor: Martyna Raduchowska
Wydawnictwo: Uroboros
gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ilość stron: 416
rok wydania: 2018


Ona jest niezniszczalna. Wrzucisz taką do wulkanu, to ci pamiątki przyniesie.
Tradycyjnie swoją przygodę z cyklem Szamanka od umarlaków rozpoczęłam od tomu drugiego. I choć przy lekturze przypuszczałam, iż mogło być coś wcześniej, to jednak wolałam lekturę poznać do końca, a później przekonać się, czy rzeczywiście było coś wcześniej.

Od razu mogę napisać, iż z całą pewnością przeczytam tom pierwszy. Zresztą, mogę też obiecać, że jeśli kiedyś powstaną tomy następne, to również je przeczytam. I zapewne też zakupię, bo Demon luster trafia do moich ulubieńców.

Główną bohaterką powieści jest Ida - młoda dziewczyna, która dopiero od niedawna jest szamanką od umarlaków. Od jak niedawna? Nie wiem, być może poznać wcześniejsze losy bohaterki, dowiem się tego. Jednak to aż tak ważne nie jest. Bo tu są akurat ważniejsze kwestie do omówienia.

Przede wszystkim bohaterow…

Dodatki do gazet #1 oraz zapowiedzi

Prawdziwym życiowym wyzwaniem jest szukanie promocji, tańszych rzeczy, konkursów czy dodatków. Robimy to w sklepach, buszując w internecie czy wchodząc do kiosków. Szukamy okazji.

Jedne z nich można znaleźć kupując ulubione lub mniej lubiane gazetki. Ja co jakiś czas będę pisać, co można znaleźć w kioskach. Niestety, na pewno nie będzie to wszystko, chyba, że czasem ktoś mi coś podpowie. :)

W dzisiejszym poście skupię się na gazetkach z książkami, ale znajdzie się też kilka z filmami oraz jedna z kalendarzem. Zapraszam.

O książce - "Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu"

Autor: Anna Lange
Wydawnictwo: Sine Qua Non
gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ilość stron: 448
rok wydania: 2016(...) Jacob Snaith miał strasznego pecha. Przyjechać na białym koniu w celu ratowania księżniczki przed smokiem i najpierw natrafić na przebywającego u niej w gościnie złego czarnoksiężnika, a potem zostać razem ze smokiem wyrzuconym przez nią z zamku...
Clovis LaFay... Clovis LaFay... Clovis LaFay... - powtarzam niczym mantra po przeczytanej lekturze.

Chyba po raz pierwszy mogę powiedzieć, że w pełni zakochałam się w postaci fikcyjnej... i chcę go mieć za męża. Pokochałam Clovisa, ale ciężko go tak naprawdę nie pokochać.

Przenosimy się w czasie, do roku 1872. Wtedy to został otwarty nowy podwydział w policji zwany Podwydziałem Spraw Magicznych Londyńskiej Policji Metropolitarnej. W nim pracuje John Dobson, który ma siostrę Alicję Dobson. Do wydziału trafia również Clovis LaFay - człowiek niezwykle tajemniczy, ale przyciągający do siebie.

Polubiłam alternatywny …