Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie grudnia 2016

Grudzień jest ciekawym miesiącem. Zimnym przez porę roku, a równocześnie ciepłym, dzięki magii świąt.
Dla mnie ten miesiąc był owocny jeśli chodzi o czytanie książek, oglądanie filmów. Ale był mniej owocny jeśli chodzi o moje życie, oczekiwania co do niego i planów, które sobie dałam na ten miesiąc.
Lecz teraz będzie styczeń. Nowy Rok i nowe plany, marzenia. Będę miała dużo pracy w roku 2017, a wy?
Jakieś postanowienia noworoczne?
No nic, ja zapraszam do postu, zaczynając jak i poprzednio od blogaJeśli zaś chodzi o blog to:

--> Wyświetlenia: 396
Jest mały sukces. Wyświetleń mam więcej niż w poprzednim miesiącu. Być może nie jest to zbyt wielki wzrost. Ale mnie naprawdę cieszy każdy, nawet najmniejszy sukces.

--> Posty: 12
Teraz tak naprawdę jest oczywiste, dlaczego pojawiło się więcej wyświetleń. Postów również było więcej. Nadal wiem, iż największy sukces mają posty z dodatkami do gazet. Będą się one nadal pojawiać na blogu - może nie co tydzień, ale na pewno będą się pojawiać.
Na pewno nadal też będę pisać o książkach. A co innego będzie? Nie wiem jeszcze...

--> Obserwatorzy: 1
Jest pierwszy obserwator bloga :D Jak mnie to cieszy :)

Inne...


---> Filmy: 9

W tym miesiącu wiele filmów obejrzałam w telewizji. Serial, który zawsze oglądałam wieczorem, się skończył. Dlatego też w tym miesiącu widziałam więcej filmów niż w poprzednim.

1. Armia ciemności (6/10) - mam mieszane uczucia do tego filmu. Z jednej strony mi się podobał, był zabawny, było kilka momentów strasznych. Jednak przyznam szczerze, że troszkę mnie też zanudził.

2. Czarownice z Salem (7/10) - klimat świetny, historia... no cóż. Na temat polowań na czarownice jest wiele książek, filmów, a ja choć wcześniej trochę wiedziałam o tym temacie, to jednak po tym filmie bardziej zainteresowałam się tematem i na pewno będę szukać filmów i książek w tym temacie.

3. Nic śmiesznego (7/10) - polska komedia, polski dramat. Coś, przy czym można się pośmiać, ale i zastanowić nad człowiekiem.

4. Bridget Jones: W pogoni za rozumem (7/10) - lubię tą komedię, lubię do niej wracać. Ech, filmy znam, a książek jeszcze nie czytałam.

5. Służące (8/10) - świetny film, który naprawdę mnie wzruszył

6. Agencie, podaj łapę (6/10) - uwielbiam tą komedię. Serio, uwielbiam ją. Śmiałam się, a psa pokochałam.

7. Niebiańskie stworzenia (7/10) - nie wiem czemu, ale ciągnie mnie do filmów, książek o kimś złym, naprawdę złym. Ten film jest o dwóch dziewczynkach, które zamordowały matkę jednej z nich. Historia oparta na faktach. A co mnie najbardziej zszokowało to fakt, iż jedna z nich jest teraz pisarką i przeszłość... dla niej jest tylko przeszłością.

8. Zanim się pojawiłeś (8/10) - ten film również zrobił na mnie ogromne wrażenie. Śmiałam się, płakałam. Ogromnie mi się podobał. I teraz się zastanawiam, czy książka tak samo się skończyła?

9. Sausage Party (2/10) - film, który mi się nie podobał. Ale za pomysł dałam 2, bo szczerze to miałam ochotę ocenić tą animacje na 1/10/


---> Seriale: 2


1. "Westworld" (9/10) - genialny serial. GENIALNY. Uwielbiam serio, pokochałam ten serial. Świat przyszłości, park rozrywki z gospodarzami... mnóstwo etycznych problemów.

2. "Zaginiona" (7/10) - francuski serial, który przyjemnie mi się oglądało. Miał w sobie to coś, nie dłużył mi się - pewnie z faktu, że ciekawią mnie rozterki ludzkie.Wydawać się może, że ten miesiąc był świetny. Jednak ja czuje niedosyt. Zrobiłam niewiele. Może i przeczytałam dużo, oglądnęłam troszkę. Jednak jeśli spojrzę na inne sfery życia - jest kiepsko. I muszę to naprawić. Niestety, ale już nie w tym roku, a w następnych.

Życzę Wam Szczęśliwego Nowego Roku. Spełnienia marzeń, planów. Oby rok 2017 był jednym z tych lepszych, które się wspomina z uśmiechem na twarzy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dodatki do gazet #1 oraz zapowiedzi

Prawdziwym życiowym wyzwaniem jest szukanie promocji, tańszych rzeczy, konkursów czy dodatków. Robimy to w sklepach, buszując w internecie czy wchodząc do kiosków. Szukamy okazji.

Jedne z nich można znaleźć kupując ulubione lub mniej lubiane gazetki. Ja co jakiś czas będę pisać, co można znaleźć w kioskach. Niestety, na pewno nie będzie to wszystko, chyba, że czasem ktoś mi coś podpowie. :)

W dzisiejszym poście skupię się na gazetkach z książkami, ale znajdzie się też kilka z filmami oraz jedna z kalendarzem. Zapraszam.

O książce - "S.Q.U.A.T. Eksperyment"

Autor: Konrad Kuśmirak
Wydawnictwo:  Czwarta Strona
gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ilość stron: 384
rok wydania: 2016


(...) żeński umysł posiada jedną cechę, której nie ma męski - niezwykle rozwiniętą intuicję i empatię, zdolność wyczuwania emocji i wczuwania się w nie.
Na pewno ma dwa duże plusy: wciąga i szybko się ją czyta. Można ją przeczytać w ciągu jednego dnia i czytać zapominając o jedzeniu, piciu i innych ważniejszych sprawach.

Nie znam pierwszego tomu cyklu S.Q.U.A.T., przez co na początku miałam problem z zrozumieniem wydarzeń, czy też wypadków. Jednak później było trochę wyjaśnień odnośnie Rozbłysku, wojny, co pozwoliło mi zrozumieć ten świat.

Wydaje mi się, że gdzieś już spotkałam się z pomysłem, że postapokaliptyczna planeta nie jest przyjaznym miejscem dla ludzi, którzy chcieliby normalnie sobie żyć. Nie wiem, chyba w jakimś filmie był taki pomysł. W takim świecie rządziła anarchia i nikt nie mógł czuć się bezpiecznie. Tak właśnie jest w tej książce. Lecz…

Dodatki do gazet #2

Pierwotnie posty z cyklu "dodatki do gazet" miały być pisane raz na tydzień. Jednak w tym tygodniu muszą pojawić się dwa takie posty, bowiem na pierwszy raz nie dałam rady wszystkiego dopisać. Dlatego dzisiaj jeszcze kilka gazet z dodatkami, podzielonymi jak wczoraj tematycznie.