Przejdź do głównej zawartości

Serialowe lekcje życia - "Glee"

Serial "Glee" towarzyszył mi praktycznie od początku studiów. Uwielbiałam go. Słuchałam piosenek, które bohaterowie wykonywali. Dzięki niemu poznałam też wiele musicali, które warte były poznania.

Serial też był częścią mojego życia. Towarzyszył mi w smutnych, ale też szczęśliwych chwilach życia. Był nauczycielem, rozbawiaczem, pocieszycielem. Widziałam w nim wiele lekcji, z których mogłam skorzystać.

Owszem, sam serial miał swoje mocne odcinki i słabe. Owszem, w pewnym momencie stał się dość kiepski. Ale nie potrafiłam porzucić czegoś, co wiele w życiu mi dało.5 lekcji z "Glee", z których sama skorzystałam było:

1. Bądź jak Rachel - wierz w marzenia, dąż do ich spełnienia i nie poddawaj się.

Rachel bywa odpychająca. Ale jedno można jej zazdrościć. Robiła wszystko, by spełnić swoje marzenia, plany. I się nie poddawała, Miała chwile zwątpienia, czasem musiała robić coś, gdy inni w nią nie wierzyli. Jednak zawsze, zawsze szła do przodu. I zrobiła to, o czym od dzieciństwa marzyła.

2. Bądź jak Santana - nie daj sobie w kaszę dmuchać ;)

Santana to pewna siebie osoba, która powie innym, co myśli. Nie przejmuję się też opiniami innych. Jest ostra, choć ma uczucia. Jej sukowatość to skorupka, którą się otoczyła. Jednak jej pewność siebie to wartość, którą każdy powinien w sobie mieć.

3. Bądź jak Will - inspiruj innych.

Nauczycieli takich jak Will Schuester ciężko znaleźć. Jednak my sami możemy stać się inspiracją dla innych. Wystarczy się spełniać - choć to ciężkie.

4. Bądź jak Kurt - zaakceptuj się.

Kurt akceptuje siebie, swoją orientację, przekonania. Nawet, gdy ma swojego oprawcę, nie zmienia się, bo jest sobą.

5. Bądź jak Finn - dbaj o innych.

Finn wiele razy udowadniał, że jest pomocny. Pomagał przyjaciołom z chóru, rodzinie. Każdy mógł na niego liczyć. Był sportowcem, śpiewał, ale miał też czas dla innych.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dodatki do gazet #1 oraz zapowiedzi

Prawdziwym życiowym wyzwaniem jest szukanie promocji, tańszych rzeczy, konkursów czy dodatków. Robimy to w sklepach, buszując w internecie czy wchodząc do kiosków. Szukamy okazji.

Jedne z nich można znaleźć kupując ulubione lub mniej lubiane gazetki. Ja co jakiś czas będę pisać, co można znaleźć w kioskach. Niestety, na pewno nie będzie to wszystko, chyba, że czasem ktoś mi coś podpowie. :)

W dzisiejszym poście skupię się na gazetkach z książkami, ale znajdzie się też kilka z filmami oraz jedna z kalendarzem. Zapraszam.

O książce - "S.Q.U.A.T. Eksperyment"

Autor: Konrad Kuśmirak
Wydawnictwo:  Czwarta Strona
gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ilość stron: 384
rok wydania: 2016


(...) żeński umysł posiada jedną cechę, której nie ma męski - niezwykle rozwiniętą intuicję i empatię, zdolność wyczuwania emocji i wczuwania się w nie.
Na pewno ma dwa duże plusy: wciąga i szybko się ją czyta. Można ją przeczytać w ciągu jednego dnia i czytać zapominając o jedzeniu, piciu i innych ważniejszych sprawach.

Nie znam pierwszego tomu cyklu S.Q.U.A.T., przez co na początku miałam problem z zrozumieniem wydarzeń, czy też wypadków. Jednak później było trochę wyjaśnień odnośnie Rozbłysku, wojny, co pozwoliło mi zrozumieć ten świat.

Wydaje mi się, że gdzieś już spotkałam się z pomysłem, że postapokaliptyczna planeta nie jest przyjaznym miejscem dla ludzi, którzy chcieliby normalnie sobie żyć. Nie wiem, chyba w jakimś filmie był taki pomysł. W takim świecie rządziła anarchia i nikt nie mógł czuć się bezpiecznie. Tak właśnie jest w tej książce. Lecz…

Dodatki do gazet #2

Pierwotnie posty z cyklu "dodatki do gazet" miały być pisane raz na tydzień. Jednak w tym tygodniu muszą pojawić się dwa takie posty, bowiem na pierwszy raz nie dałam rady wszystkiego dopisać. Dlatego dzisiaj jeszcze kilka gazet z dodatkami, podzielonymi jak wczoraj tematycznie.