Przejdź do głównej zawartości

Podsumowanie listopada 2016

Moje pierwsze podsumowanie na tym blogu. Dziwnie się tym czuję. Bowiem zawsze chcę się, aby ten pierwszy raz był niezwykły, niesamowity.
Jednak podsumowanie tego miesiąca będzie zwyczajnie, bo w listopadzie nie wydarzyło się nic niezwykłego. Przynajmniej jeśli chodzi o bloga.W tym miesiącu postów miało być trochę więcej. Jednak szpital, powrót do formy (który wciąż jeszcze trwa) sprawiły, iż postów jest niewiele. Drugą sprawą jest też to, że ja cały czas nie do końca wiem, co chciałabym robić i jak to robić. Wciąż szukam swojej drogi, swojego kierunku. I to niestety widać. Mam jednak nadzieję, że już wkrótce odkryję, kim chce być. I stanę się tą osobą. Jednak teraz wciąż zmieniam plany, marzenia, kierunki.

Jeśli zaś chodzi o blog to:

--> Wyświetlenia: 244
Pewnie dla większości z Was nie jest to ogromna ilość. Jednak dla mnie 244 wyświetleń to fajna ilość na początek. Później będzie więcej. Wierzę to.
Największą ilość wyświetleń mają "Dodatki do gazet". Już wkrótce pojawi się następny post z tej serii, bo sama lubię buszować po kioskach i sklepach z gazetami i wyszukiwać fajnych dodatków. Jeśli mi się uda, to nowy post pojawi się już w tym tygodniu.

--> Posty: 5
W listopadzie pojawiło się tylko 5 postów (razem dzisiejszym). Z tych czterech najwięcej wyświetleń miał o audiobooku. Dlatego też takie posty nadal będą się na blogu pojawiać.

Inne...


---> Filmy: 3

Obejrzałam 3 filmy.

1. "Jesus Christ Superstar" (7/10) - świetny musical, który gorąco polecam.

2. "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" (9/10) - ach, zachwyciłam się. To był świetny powrót do świata magii i czarodziejstwa. I czekam, czekam na następne filmy. A już wiem, że na 100% sobie kupię film na DVD jak tylko wyjdzie. Świetny, po prostu genialny. Uwielbiam.

3. "Kopciuszek" (7/10) - przyjemny film dla oka, historia znana, niewiele zmieniona. Podobał mi się. Oglądało się go naprawdę przyjemnie.---> Książki: 3

1. "Bestia. Studium zła" (8/10) - niesamowita. Chociaż mam do niej mieszane uczucia. Zadziwiające, że naprawdę szkoda mi jest seryjnego mordercy, a nie potrafię się pozbyć takich uczuć. Czy to znaczy, że ze mną jest coś nie tak?

2. "Lardżelka" (8/10) - przyjemna, lekka. Szybko się czyta.

3. "Mennica" (6/10) - początek nieco nudny, lecz książka szybko się rozkręca.


Podsumowanie jak i miesiąc - krótkie. Niewiele się wydarzyło. Jednak mam nadzieję, że następnych miesiącach będę miała się czym chwalić. :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O książce - "Gwiazda babilonu"

Star of Babylon

Autor: Barbara Wood
Wydawnictwo: Książnica
gatunek: literatura współczesna
Ilość stron: 325
rok wydania: 2007- Fiat lux - odczytała Candice. - Niech się stanie światło.
I ostatnia książka Barbary Wood, którą posiadam w swoich zbiorach. Raczej już będziemy się omijać, chyba, że przypadkiem (bo koleżanka będzie miała i pożyczy) sięgnę po jakąś inną. Kupować książek Barbary Wood nie zamierzam.

"Gwiazda Babilonu" to historia dwójki bohaterów, którzy muszą rozwiązać archeologiczną zagadkę. Powieść zaczyna się od wypadku pewnego profesora, który odkrył pewną tajemnicę. Przed swoją śmiercią poprosił, by Candice i Glenn dokończyli to, co on rozpoczął. Przez co dość często znajdują się w kłopotach.

Książka jest połączeniem kilku gatunków. Znajdziemy w niej wątek kryminalny, romantyczny, a nawet elementy książek historycznych. Są sekrety, tajemnicza organizacja i duża dawka archeologii.

Główni bohaterowie to Candice, która jest archeologiem mającym trudności w znalezie…

O książce - "O czym nigdy nie powiedziała ci matka"

Things Your Mother Never Told You

Autor: Olivia Lichtenstein
Wydawnictwo: Świat Książki
gatunek: literatura współczesna
Ilość stron: 365
rok wydania: 2011

Nie można wyrzucać rzeczy tylko dlatego, że są zepsute; zawsze można je naprawić.
Główną bohaterką jest Ros - kobieta, która ma dość trudne relacje z matką. Akcja rozpoczyna się wtedy, gdy matka Ros umiera.

Lektura jest ciekawa. Łatwo jest się wciągnąć w fabułę. Często również pojawia się uśmiech na twarzy, ponieważ, choć tematyka jest trudna, to jednak nie brakuje wątków humorystycznych.

Najważniejszym wątkiem jest przeszłość Lilian - matki Ros. Na nim skupia się Ros, on pozwala odkryć wiele sekretów, które matka przed nią skrywała. On również pozwala wyzwolić Ros z trudnej przeszłości i teraźniejszości. Dzięki niemu Ros mogła rozpocząć nowe życie. 

Przeszłość Lilian wywoła szok na twarzy nie tylko Ros, ale i każdego czytelnika. To jest jeden z głównych powodów, dla których warto poznać książkę.

Powiem szczerze, że byłam sceptycznie…

O książce - "Roland"

The Gunslinger

Autor: Stephen King
Wydawnictwo: Albatros
gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ilość stron: 320
rok wydania: 2015

- Idź więc, są światy inne niż ten.
Sięgnęłam po tę książkę ze względu na człowieka w czerni. Człowieka, którego spotkałam po raz pierwszy w książce "Pod kopułą". Lecz było mi go mało. Wiedziałam, że jest to postać tajemnicza, która posiada pewnego rodzaju moce. Za to nie wiedziałam, skąd pochodzi. Wciąż nie wiem, choć pewna jestem jednego... nie jest nikim dobrym.

Człowiek w czerni mnie fascynuje. Lecz to nie on jest głównym bohaterem tomu pierwszego "Mrocznej wieży".

Głównym bohaterem jest Roland. Rewolwerowiec przemierza świat spotykając różne postacie po drodze, by dogonić człowieka w czerni. Tylko on może pomóc Rolandowie dostać się do Mrocznej wieży. Miejsca, które posiada ogromną moc.

Roland jest ciekawym bohaterem, który obrał sobie pewien cel i z tego, co zauważyłam w tym tomie, jest w stanie zrobić wszystko, by cel ten o…