Przejdź do głównej zawartości

Książkowe lekcje życia #2 - "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń"

"Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń" to poradnik oraz autobiografia. Ja liczyłam bardziej na autobiografię, o czym możecie przeczytać na booklikes.
I choć książka nie przypadła mi do gustu na tyle, na ile liczyłam, to jednak znalazłam w niej wiele ciekawostek, które poznać warto. Dużo jest o Bogu, o Jego udziale w życiu autora, ale jest też dużo wspomnień, z którymi autor był gotowy się podzielić.

Lecz ja dzisiaj podzielę się kilkoma lekcjami, które można odnaleźć w książce.

Na sam początek polecam obejrzeć ten filmik znaleziony w sieci:


Teraz zaś pięć rad z książki:

1. Każdymi problemami można wygrać.

Nick pokazuje poprzez swoje życie, że nieważne jakie ktoś ma problemy czy też tzw. krzyż na plecach. Ważna jest walka, którą trzeba podjąć, by wygrać z nimi. Nadzieja, chęć walki, chęć życia - to się liczy. A problemy? Każdy jakieś ma - jeden większe, drugi mniejsze i każdy powinien je pokonywać.

2. " Upadnij siedem razy wstań osiem"

Przysłowie to pojawiło się w książce. Mówi o tym, by po każdym metaforycznym upadku się podnieść. Wiadomo, że czasem możemy mieć dość, poddajemy się, "upadamy". Lecz musimy pomimo wszystko zawalczyć, wstać, wygrać z własnymi niedoskonałościami czy też z otoczeniem.

3.  Każdy z nas jest do czegoś stworzony, każdy z nas gdzieś pasuje.

Nie jest tak, że jesteś do niczego. Każdy człowiek ma jakieś predyspozycje, musi je tylko odnaleźć. Co prawda to może potrwać, czasem musimy spróbować wielu dróg, by odnaleźć tę właściwą. Ale nie możemy uznać, że do niczego się nie nadajemy, bo to nie jest prawdą.

4.  Zaakceptuj siebie.

To rada najtrudniejsza, a zarazem najprostsza. Akceptując siebie sprawiamy, iż życie staje się łatwiejsze. Wtedy też bez problemu możemy żartować z siebie i nie brać tak bardzo wszystkiego do siebie.

5. Dopóki nie pokochasz siebie, inni ciebie nie pokochają.

Banał można by rzec, ale ile w nim prawdy? Dlaczego ktoś ma nas polubić czy też pokochać jak my sami się nie lubimy? Dopóki nie zaakceptujemy naszych wad oraz nie polubimy siebie, możemy mieć problemy z relacjami z innymi ludźmi.
Co prawda Nick dużo wspominał o Bogu, o jego wierze, tym jak mu wiara w pewnych momentach pomogła. Jednak to nie jest przeszkodą w poznaniu książki, bowiem dużo też jest o miłości, samoakceptacji i wiele, wiele przykładów z jego życia, które naprawdę warto poznać. 

Nick jest postacią inspirującą, która może pomóc ludziom. Dlatego też warto poznać książkę i inne lekcje, które daje autor.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przedłużyć lato....

Zanim przejdę do głównego tematu, na początek się pochwalę. Dostałam się do kampanii Le Petit Marseillais i miałam przyjemność testować żel pod prysznic o zapachu truskawki.

Poza testowaniem i dzieleniem się z opinią, na testerki były przygotowane zadania. Jednym z nich jest opisanie na blogu, w jaki sposób radzę sobie z przemijającym latem. Pomyślałam, że zrobię to razem z krótką opinią o produkcie.

Zacznę jednak od głównego tematu, czy co robię, by przedłużyć lato.


#1 Zimne napoje, ciepłe lody i mój słodki kubek - słoik.
Mój słoik - kubek zdecydowanie kojarzy mi się z latem. Dlatego też jeszcze do tej pory piję w nim, by poczuć letnie, wakacyjne wspomnienia. Zdecydowanie to mój sposób nr jeden na przedłużenie lata.

#2 Książki.
Uwielbiam czytać, co widać zresztą na blogu. Dlatego też w taki sposób również przedłużam sobie lato. Po prostu wybieram lektury, których akcja rozgrywa się w ciepłych porach roku lub na ciepłych kontynentach. Już samo czytanie sprawia, że jest mi cieplej i w w…

O książce - "Przeklęta laleczka"

Autor: Ewa Rajter
Wydawnictwo: Jaguar
gatunek: thriller, sensacja, kryminał
Ilość stron: 290
rok wydania: 2016
Czasem, wędrując przez cudze życie, można się dowiedzieć czegoś o sobie.


Meksyk - państwo, które chyba każdy kojarzy z seriali, filmów. To tam rozgrywa się akcja książki Ewy Rajter.

Głównymi bohaterami są Polacy, którzy w jakiś niesamowity sposób wplątują się w pełną akcji i intryg przygodę.

Miejsce: hotel Camino Real w Cancun. Tam mieszkają wszyscy bohaterowie. Tam też ginie jedna turystka.

Jest też Mario Rodriguez - z pozoru skomplikowany człowiek, który przez jednych uważany jest za gangstera, przez innych za biznesmena. Bardzo łatwo już na początkowych stronach odkryć, kim on jest tak naprawdę.

Tak naprawdę w powieści poznajemy historie kilku bohaterów.

Agata jest dziennikarką, która ma przeprowadzić wywiad z pewną biznesmenem. Taa,z Mariem. Poza Agatą jest jeszcze jej zespół, który pomaga w wywiadzie, czyli gość od kamery, kierowca, tłumacz. Każdy z nich jest inny. Jedna…

Dodatki do gazet #2

Pierwotnie posty z cyklu "dodatki do gazet" miały być pisane raz na tydzień. Jednak w tym tygodniu muszą pojawić się dwa takie posty, bowiem na pierwszy raz nie dałam rady wszystkiego dopisać. Dlatego dzisiaj jeszcze kilka gazet z dodatkami, podzielonymi jak wczoraj tematycznie.