Przejdź do głównej zawartości

Książkowe lekcje życia #2 - "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń"

"Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń" to poradnik oraz autobiografia. Ja liczyłam bardziej na autobiografię, o czym możecie przeczytać na booklikes.
I choć książka nie przypadła mi do gustu na tyle, na ile liczyłam, to jednak znalazłam w niej wiele ciekawostek, które poznać warto. Dużo jest o Bogu, o Jego udziale w życiu autora, ale jest też dużo wspomnień, z którymi autor był gotowy się podzielić.

Lecz ja dzisiaj podzielę się kilkoma lekcjami, które można odnaleźć w książce.

Na sam początek polecam obejrzeć ten filmik znaleziony w sieci:


Teraz zaś pięć rad z książki:

1. Każdymi problemami można wygrać.

Nick pokazuje poprzez swoje życie, że nieważne jakie ktoś ma problemy czy też tzw. krzyż na plecach. Ważna jest walka, którą trzeba podjąć, by wygrać z nimi. Nadzieja, chęć walki, chęć życia - to się liczy. A problemy? Każdy jakieś ma - jeden większe, drugi mniejsze i każdy powinien je pokonywać.

2. " Upadnij siedem razy wstań osiem"

Przysłowie to pojawiło się w książce. Mówi o tym, by po każdym metaforycznym upadku się podnieść. Wiadomo, że czasem możemy mieć dość, poddajemy się, "upadamy". Lecz musimy pomimo wszystko zawalczyć, wstać, wygrać z własnymi niedoskonałościami czy też z otoczeniem.

3.  Każdy z nas jest do czegoś stworzony, każdy z nas gdzieś pasuje.

Nie jest tak, że jesteś do niczego. Każdy człowiek ma jakieś predyspozycje, musi je tylko odnaleźć. Co prawda to może potrwać, czasem musimy spróbować wielu dróg, by odnaleźć tę właściwą. Ale nie możemy uznać, że do niczego się nie nadajemy, bo to nie jest prawdą.

4.  Zaakceptuj siebie.

To rada najtrudniejsza, a zarazem najprostsza. Akceptując siebie sprawiamy, iż życie staje się łatwiejsze. Wtedy też bez problemu możemy żartować z siebie i nie brać tak bardzo wszystkiego do siebie.

5. Dopóki nie pokochasz siebie, inni ciebie nie pokochają.

Banał można by rzec, ale ile w nim prawdy? Dlaczego ktoś ma nas polubić czy też pokochać jak my sami się nie lubimy? Dopóki nie zaakceptujemy naszych wad oraz nie polubimy siebie, możemy mieć problemy z relacjami z innymi ludźmi.
Co prawda Nick dużo wspominał o Bogu, o jego wierze, tym jak mu wiara w pewnych momentach pomogła. Jednak to nie jest przeszkodą w poznaniu książki, bowiem dużo też jest o miłości, samoakceptacji i wiele, wiele przykładów z jego życia, które naprawdę warto poznać. 

Nick jest postacią inspirującą, która może pomóc ludziom. Dlatego też warto poznać książkę i inne lekcje, które daje autor.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O książce - "Demon luster"

Autor: Martyna Raduchowska
Wydawnictwo: Uroboros
gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ilość stron: 416
rok wydania: 2018


Ona jest niezniszczalna. Wrzucisz taką do wulkanu, to ci pamiątki przyniesie.
Tradycyjnie swoją przygodę z cyklem Szamanka od umarlaków rozpoczęłam od tomu drugiego. I choć przy lekturze przypuszczałam, iż mogło być coś wcześniej, to jednak wolałam lekturę poznać do końca, a później przekonać się, czy rzeczywiście było coś wcześniej.

Od razu mogę napisać, iż z całą pewnością przeczytam tom pierwszy. Zresztą, mogę też obiecać, że jeśli kiedyś powstaną tomy następne, to również je przeczytam. I zapewne też zakupię, bo Demon luster trafia do moich ulubieńców.

Główną bohaterką powieści jest Ida - młoda dziewczyna, która dopiero od niedawna jest szamanką od umarlaków. Od jak niedawna? Nie wiem, być może poznać wcześniejsze losy bohaterki, dowiem się tego. Jednak to aż tak ważne nie jest. Bo tu są akurat ważniejsze kwestie do omówienia.

Przede wszystkim bohaterow…

Dodatki do gazet #1 oraz zapowiedzi

Prawdziwym życiowym wyzwaniem jest szukanie promocji, tańszych rzeczy, konkursów czy dodatków. Robimy to w sklepach, buszując w internecie czy wchodząc do kiosków. Szukamy okazji.

Jedne z nich można znaleźć kupując ulubione lub mniej lubiane gazetki. Ja co jakiś czas będę pisać, co można znaleźć w kioskach. Niestety, na pewno nie będzie to wszystko, chyba, że czasem ktoś mi coś podpowie. :)

W dzisiejszym poście skupię się na gazetkach z książkami, ale znajdzie się też kilka z filmami oraz jedna z kalendarzem. Zapraszam.

O książce - "Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu"

Autor: Anna Lange
Wydawnictwo: Sine Qua Non
gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ilość stron: 448
rok wydania: 2016(...) Jacob Snaith miał strasznego pecha. Przyjechać na białym koniu w celu ratowania księżniczki przed smokiem i najpierw natrafić na przebywającego u niej w gościnie złego czarnoksiężnika, a potem zostać razem ze smokiem wyrzuconym przez nią z zamku...
Clovis LaFay... Clovis LaFay... Clovis LaFay... - powtarzam niczym mantra po przeczytanej lekturze.

Chyba po raz pierwszy mogę powiedzieć, że w pełni zakochałam się w postaci fikcyjnej... i chcę go mieć za męża. Pokochałam Clovisa, ale ciężko go tak naprawdę nie pokochać.

Przenosimy się w czasie, do roku 1872. Wtedy to został otwarty nowy podwydział w policji zwany Podwydziałem Spraw Magicznych Londyńskiej Policji Metropolitarnej. W nim pracuje John Dobson, który ma siostrę Alicję Dobson. Do wydziału trafia również Clovis LaFay - człowiek niezwykle tajemniczy, ale przyciągający do siebie.

Polubiłam alternatywny …