Przejdź do głównej zawartości

Książkowe lekcje życia #2 - "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń"

"Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń" to poradnik oraz autobiografia. Ja liczyłam bardziej na autobiografię, o czym możecie przeczytać na booklikes.
I choć książka nie przypadła mi do gustu na tyle, na ile liczyłam, to jednak znalazłam w niej wiele ciekawostek, które poznać warto. Dużo jest o Bogu, o Jego udziale w życiu autora, ale jest też dużo wspomnień, z którymi autor był gotowy się podzielić.

Lecz ja dzisiaj podzielę się kilkoma lekcjami, które można odnaleźć w książce.

Na sam początek polecam obejrzeć ten filmik znaleziony w sieci:


Teraz zaś pięć rad z książki:

1. Każdymi problemami można wygrać.

Nick pokazuje poprzez swoje życie, że nieważne jakie ktoś ma problemy czy też tzw. krzyż na plecach. Ważna jest walka, którą trzeba podjąć, by wygrać z nimi. Nadzieja, chęć walki, chęć życia - to się liczy. A problemy? Każdy jakieś ma - jeden większe, drugi mniejsze i każdy powinien je pokonywać.

2. " Upadnij siedem razy wstań osiem"

Przysłowie to pojawiło się w książce. Mówi o tym, by po każdym metaforycznym upadku się podnieść. Wiadomo, że czasem możemy mieć dość, poddajemy się, "upadamy". Lecz musimy pomimo wszystko zawalczyć, wstać, wygrać z własnymi niedoskonałościami czy też z otoczeniem.

3.  Każdy z nas jest do czegoś stworzony, każdy z nas gdzieś pasuje.

Nie jest tak, że jesteś do niczego. Każdy człowiek ma jakieś predyspozycje, musi je tylko odnaleźć. Co prawda to może potrwać, czasem musimy spróbować wielu dróg, by odnaleźć tę właściwą. Ale nie możemy uznać, że do niczego się nie nadajemy, bo to nie jest prawdą.

4.  Zaakceptuj siebie.

To rada najtrudniejsza, a zarazem najprostsza. Akceptując siebie sprawiamy, iż życie staje się łatwiejsze. Wtedy też bez problemu możemy żartować z siebie i nie brać tak bardzo wszystkiego do siebie.

5. Dopóki nie pokochasz siebie, inni ciebie nie pokochają.

Banał można by rzec, ale ile w nim prawdy? Dlaczego ktoś ma nas polubić czy też pokochać jak my sami się nie lubimy? Dopóki nie zaakceptujemy naszych wad oraz nie polubimy siebie, możemy mieć problemy z relacjami z innymi ludźmi.
Co prawda Nick dużo wspominał o Bogu, o jego wierze, tym jak mu wiara w pewnych momentach pomogła. Jednak to nie jest przeszkodą w poznaniu książki, bowiem dużo też jest o miłości, samoakceptacji i wiele, wiele przykładów z jego życia, które naprawdę warto poznać. 

Nick jest postacią inspirującą, która może pomóc ludziom. Dlatego też warto poznać książkę i inne lekcje, które daje autor.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dodatki do gazet #1 oraz zapowiedzi

Prawdziwym życiowym wyzwaniem jest szukanie promocji, tańszych rzeczy, konkursów czy dodatków. Robimy to w sklepach, buszując w internecie czy wchodząc do kiosków. Szukamy okazji.

Jedne z nich można znaleźć kupując ulubione lub mniej lubiane gazetki. Ja co jakiś czas będę pisać, co można znaleźć w kioskach. Niestety, na pewno nie będzie to wszystko, chyba, że czasem ktoś mi coś podpowie. :)

W dzisiejszym poście skupię się na gazetkach z książkami, ale znajdzie się też kilka z filmami oraz jedna z kalendarzem. Zapraszam.

O książce - "S.Q.U.A.T. Eksperyment"

Autor: Konrad Kuśmirak
Wydawnictwo:  Czwarta Strona
gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ilość stron: 384
rok wydania: 2016


(...) żeński umysł posiada jedną cechę, której nie ma męski - niezwykle rozwiniętą intuicję i empatię, zdolność wyczuwania emocji i wczuwania się w nie.
Na pewno ma dwa duże plusy: wciąga i szybko się ją czyta. Można ją przeczytać w ciągu jednego dnia i czytać zapominając o jedzeniu, piciu i innych ważniejszych sprawach.

Nie znam pierwszego tomu cyklu S.Q.U.A.T., przez co na początku miałam problem z zrozumieniem wydarzeń, czy też wypadków. Jednak później było trochę wyjaśnień odnośnie Rozbłysku, wojny, co pozwoliło mi zrozumieć ten świat.

Wydaje mi się, że gdzieś już spotkałam się z pomysłem, że postapokaliptyczna planeta nie jest przyjaznym miejscem dla ludzi, którzy chcieliby normalnie sobie żyć. Nie wiem, chyba w jakimś filmie był taki pomysł. W takim świecie rządziła anarchia i nikt nie mógł czuć się bezpiecznie. Tak właśnie jest w tej książce. Lecz…

Dodatki do gazet #2

Pierwotnie posty z cyklu "dodatki do gazet" miały być pisane raz na tydzień. Jednak w tym tygodniu muszą pojawić się dwa takie posty, bowiem na pierwszy raz nie dałam rady wszystkiego dopisać. Dlatego dzisiaj jeszcze kilka gazet z dodatkami, podzielonymi jak wczoraj tematycznie.